Nové SEO nástroje pro analýzu konkurence: Serpstat a Rankedy

V tomto článku bych vám rád představil dva SEO nástroje, které můžou být kvalitní náhradou za oblíbený Ahrefs, což ocení především vaše peněženka – levnější z nástrojů, Serpstat, začíná již na 19 USD za měsíc. Pokud vlastníte menší web a rádi byste měli přehled o jeho vývoji v oblasti SEO a tom, jak si stojí vaše konkurence, pak tato levnější řešení jistě oce

Serpstat

Tento nástroj nabízí širokou řadu funkcí a lze jej například velice dobře použít pro analýzu konkurence, kterou dokáže nástroj sám identifikovat. Serpstat stejně jako Ahrefs umožňuje porovnávat domény (několik najednou), tak i samotné URL. Snadno tak například zjistíte, jaká klíčová slova vaše konkurence používá a vy ne.

Serpstat – porovnání 3 domén z hlediska používání klíčových slov

Mezi další zajímavé funkce Serpstatu patří také Search Questions, kde k zadanému klíčovému slovu vrátí seznam nejčastějších slov, která toto vybrané klíčové slovo doprovází společně s nejčastějšími typy otázek.

Serpstat – příklad funkce Search Questions pro kw „boty“

Shrnutí funkcí:

Analýza výsledků vyhledávání: Ano

Práce s návrhy klíčových slov: Ano

Monitoring pozic ve výsledcích vyhledávání: Ano

Analýza a monitoring odkazového profilu: Ano

Content gap analýza: Ano

Cena za základní balíček: 19 USD

Výhodou Serpstatu je také to, že ho můžete používat v omezené verzi zdarma.

Web: https://serpstat.com/

Rankedy

Jedná se o jeden z nejnovějších nástrojů na trhu. Na rozdíl od Serpstatu však nedisponuje tak širokou škálou funkcí, nicméně dokáže vytvářet velice dobré přehledy. Rankedy po vás na začátku chce pouze vaší URL, URL vašich konkurentů a hlavní klíčová slova na která cílíte (lze doplnit i později).

Velice lehko se pak dostanete k odkazovým profilům konkurence, kde lze sledovat jejich nově získané odkazy a nejčastěji používané anchor texty.

Bohužel tento nástroj neumí porovnávat URL a domény, takže budete težko dělat například content gap analýzu. Nicméně je třeba dodat, že Rankedy je stále ještě ve vývoji a lze tedy očekávat, že jeho funkcionalita se bude dále rozrůstat.

Rankedy – porovnání odkazových profilů s konkurencí

Shrnutí funkcí:

Analýza výsledků vyhledávání: Ano

Práce s návrhy klíčových slov: Ano

Monitoring pozic ve výsledcích vyhledávání: Ano

Analýza a monitoring odkazového profilu: Ano

Content gap analýza: Ne

Cena za základní balíček: 29 USD

Rankedy nabízí 15-ti denní používání nejnižšího balíčku zdarma.

Web: https://rankedy.com/

Závěrem bych rád dodal, že oba nástroje mají hodně co nabídnout, ale Serpstat se mi stále jeví jako vhodnější nástroj pro analýzu konkurence a nahrává mu také nižší cena. Pokud vás tématika analýzy vaší konkurence zaujala, tak si doporučuji oba nástroje alespoň proklikat.

My vám samozřejmě velice rádi pomůžeme vaši konkurenci převálcovat, takže nás případně neváhejte kontaktovat!